Αρχική | Αθλητικά | Ευρώπη | Αποκλείστηκαν Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ

Αποκλείστηκαν Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ

Μέγεθος γραμμάτων: Decrease font Enlarge font

Μεγάλη ευκαιρία για να προκριθούν στους ομίλους του EuropaLeague έχασαν οι κυπριακές ομάδες Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ.

Οι δύο ομάδες έφθασαν μια ανάσα από την πρόκριση αλλά τελικά την έχασαν στις λεπτομέρειες. Η πρωταθλήτρια Κύπρου Ομόνοια έδειξε ότι ήταν αποφασισμένη για την πρόκριση και με με δύο γκολ σε 4 λεπτά (60’ και 64’) κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 της Κύπρου στην έδρα της Μέταλιστ Κάρκιβ.

Στα επόμενα λεπτά, όμως, έχυσε την καρδάρα με το γάλα καθώς δέχθηκε δυο -σχεδόν- απανωτά τέρματα(65’ και 71’) και -παρά τη μεγάλη προσπάθεια- δε στάθηκε δυνατό να πετύχει ένα ακόμη τέρμα που θα της έδινε την πρόκριση.

Κοντά στην πηγή έφθασε και ο ΑΠΟΕΛ αλλά δεν ήπιε νερό στο τέλος καθώς, αν και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα στη Μαδρίτη με τη Χετάφε (1-0) και οδήγησε τον αγώνα στην παράταση, δέχθηκε γκολ από τον Τό

Αεροπορικές Εταιρείες | Ακίνητη Περιουσία | Ασφαλιστικές Εταιρείες | Βιομηχανία Τροφίμων | Διαδίκτυο | Διαρκή Καταναλωτικά Αγαθά | Είδη Προσωπικής Φροντίδας | Ελεγκτικές & Λογιστικές Εταιρείες | Εμπορικά Οχήματα & Φορτηγά | Εμπορικές Εκθέσεις | Εμπόριο | Ενοικιάσεις Μεταφορικών Μέσων | Εξοπλισμός & Εφαρμογές Τηλεπικοινωνιών | Έπιπλα | Επιχειρηματική Δραστηριότητα στα Βαλκάνια | Εταιρείες επενδύσεων | Ηλεκτρονικό εμπόριο | Ιατρικές Υπηρεσίες | Ιδιωτική Εκπαίδευση | Κατασκευές | Μεσίτες Ασφαλίσεων | Μεταφορές | Μη Διαρκή Καταναλωτικά Αγαθά | Ξενοδοχεία | Οικοδομικά Υλικά & Εξαρτήματα | Οργάνωση Εκθέσεων & Συνεδρίων | Οχήματα & Ανταλλακτικά | Παιχνίδια | Ρουχισμός, Υποδήματα & Αξεσουάρ | Σεμινάρια & Επιμόρφωση Στελεχών | Ταξίδια & Τουρισμός | Τεχνολογία | Τράπεζες | Τύπος | Τυχερά Παιχνίδια | Υπηρεσίες Αναψυχής | Υπηρεσίες Μεταφορών | Υπηρεσίες Παράδοσης & Διανομής | Φαρμακοβιομηχανίες & Βιοτεχνολογία | Χρηματιστηριακές εταιρείες | Χρηματοδότηση Επιχειρήσεων | Leasing | Franchise | Κύπρος |

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο: Πρόσθεσέτο στο Facebook Πρόσθεσέτο στο del.icio.us Πρόσθεσέτο στο Digg Πρόσθεσέτο στο δικό σου Google! Πρόσθεσέτο στο Yahoo MyWeb Περισσότερα Social Bookmarks ...